Pilot Q3 a Pilot Q8 jsou dvě nové autokamery od Niceboy
autor: Mirek Kočí , publikováno 6.11.2018

Slušný obraz, asistenční systémy ADAS a důraz na zachycení dopravních značek, SPZ vozidel i obličejů řidičů, to jsou hlavní parametry dvou nových palubních kamer společnosti Niceboy. Levnější model nese název Pilot Q3 a dražší, který má navíc například GPS modul s detekcí rychlostních radarů, najdete v obchodech pod označením Pilot Q8.

Autokamera Niceboy Pilot Q3 natáčí ve Ful ll HD rozlišení při 30 fps. Kamera se automaticky zapne/vypne po detekování nabíjení nebo ukončení nabíjení ze zapalování. Dále je vybavena celoskleněnou optikou s 170° úhlem záběru a pokročilými asistenčními systémy ADAS, které bývají většinou součástí spíše dražších modelů. Asistenční systémy ADAS vás upozorní například na opuštění jízdního pruhu (LDWS) či na riziko čelního střetu, potažmo dodržení bezpečného rozestupu (FCWS). Kromě toho má v sobě zabudovanou celou řadou dalších funkcí, mezi které patří například parkovací mód, detekce pohybu či nahrávání ve smyčce. Výhodou kamery je také třípalcový palcový displej s možností vypnutí nebo aktivování spořiče obrazovky.

Niceboy Pilot Q3 lze koupit za 1 990 Kč.

Pilot Q3 a Pilot Q8 jsou dvě nové autokamery od Niceboy

Druhá novinka Niceboy Pilot Q8 je palubní kamera pro náročné uživatele, která umožňuje nahrávat v rozlišením 2 304 x 1296 pixelů při 30 fps. O kvalitu záběrů se stará čip Ambarella A7 a celoskleněná optika s úhlem záběru 170°. Díky těmto komponentům dosahuje Pilot Q8 slušných výsledků i při pořizování záznamu v noci. Kamera je dále vybavena asistenčním systémem ADAS a zabudovaným GPS modulem, který po celou dobu jízdy zachycuje aktuální rychlost i projížděnou trasu na paměťovou kartu. Pomocí funkce GPS přehrávače si pak můžete vše zpětně prohlédnout na Google Maps. Současně je vybavena detekcí rychlostních radarů i úsekových měření, na které vás s dostatečným předstihem upozorní. Užitečné je také měření průměrné rychlosti přímo v průběhu úsekového měření.

Doporučená cena Niceboy Pilot Q8 je stanovena na 3 990 Kč.

Pilot Q3 a Pilot Q8 jsou dvě nové autokamery od NiceboyTagy: Pilot Q3  Pilot Q8. Niceboy  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
6.11.2018 15:03:09   46.234.161.xxx 24
Hm, "SPZ vozidel i obličejů řidičů".
Ideální na průser při zveřejnění na internetu. Dost možná bude tato funkce další kladivo pro ty, co chtějí zakázat používání kamer.

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

5 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 1.7Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.