Nová aktualizace Chromu zabrání vašemu automatickému přihlášení v případě, že jste přihlášení jinde
autor: Martina Lipertová , publikováno 18.10.2018

Google aktualizoval prohlížeč Chrome. Nová aktualizace vám umožní odhlásit se od kontroverzní funkce, která vás automaticky přihlašovala do webového prohlížeče v případě, že jste byli přihlášeni do Gmailu nebo dalších služeb Googlu.

Nová aktualizace Chromu zabrání vašemu automatickému přihlášení v případě, že jste přihlášení jinde

Funkce přihlašování ke Googlu je nyní volitelná, ale ve výchozím nastavení je povolena. Pokud se tedy automatického přihlášení chcete nadobro zbavit, musíte tuto možnost nejprve zakázat (návod najdete například zde).

Automatické přihlášení mělo zvýšit uživatelský komfort. Pokud jste přihlášeni k prohlížeči, v počítači nezanecháváte vyhledávaná hesla stejně jako historii prohlížení. Nehledě na to, že neustálé přihlašování může být otravné. 

Na druhou stranu, Google prostřednictvím této funkce má mnohem širší možnosti získávání informací o vašem chování, které pak v nejlepším případě používá k cílení reklamy. To může být krajně nepříjemné, ovšem nyní naštěstí máte možnost rozhodnout se, zdali to opravdu tak chcete.

Kromě novinek spojených s automatickým přihlašováním přináší nová aktualizace také lepší webové aplikace, přihlášení skrze otisky prstů a AV1 video.

Zdroj: CnetTagy: chrome  google  prohlížeč  aktualizace  přihlášení  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

Jeden čtenář navrhl autorovi prémii: 0.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.