Externí rámečky Evolveo Tiny pro HDD i SSD
autor: Mirek Kočí , publikováno 15.10.2018

Pomocí externích rámečků Tiny a kompatibilního interního disku lze snadno získat stylový externí HDD/SSD pro přenos, uložení a zálohování dat. Novinka Evolveo najde uplatnění vždy, když je potřeba zvětšit úložnou kapacitu, přenést data nebo data archivovat. Rámečky mohou také poskytnout starému, ale stále funkčnímu pevnému disku (například po výměně disku v počítači za nový) nové využití.

Externí rámečky Evolveo Tiny 1 a Tiny 2 jsou určeny pro disky formátu SATA 2,5". Tiny 1 nabízí rozhraní USB 3.0 a je kompatibilní s rozhraním USB 3.1 a USB 2.0. Dosahuje přenosových rychlostí 5 Mb/s. Tiny 2 má rozhraní USB 3.1 2. Gen. a je kompatibilní s USB 3.0, USB 2.0 a pomocí dodávané redukce i s USB Type C. Přenosová rychlost je vyšší a dosahuje 10 Gb/s. Rámečky Tiny 1 a 2 nepotřebují externí napájení.

Rámečky Tiny 4 a Tiny 5 jsou určeny pro disky formátu SATA 3,5". Tiny 4 s rozhraním USB 3.0 (kompatibilní s rozhraním USB 3.1 a USB 2.0) dosahuje přenosových rychlostí 5 Mb/s. Tiny 5 má rozhraní USB 3.1 2. Gen. (zpětně kompatibilní s USB 3.0 a USB 2.0) a pomocí dodávané redukce je kompatibilní s USB Type C. Přenosová rychlost v tomto případě dosahuje 10 Gb/s.

Dostupnost a cena

Externí rámečky na pevné disky Evolveo Tiny jsou dostupné u vybraných prodejců. Doporučená koncová cena pro Tiny 1 je 239 Kč, pro Tiny 2 pak 399 Kč. U rámečků Tiny 4 je doporučená koncová cena 460 Kč a v případě Tiny 5 pak 699 Kč včetně DPH.

Externí rámečky Evolveo Tiny pro HDD i SSDTagy: Evolveo  Tiny  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

3 čtenáři navrhli autorovi prémii: 0.7Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.