Evolveo představuje dokovací stanice pro snadné klonování disků a archivaci dat
autor: Mirek Kočí , publikováno 9.10.2018

Dvě novinky značky Evolveo přinášejí snadné a rychlé klonování SATA HDD i SSD ve formátech 2,5" i 3,5". Stanice lze využít jako externí disk při připojení k počítači nebo samostatný duplikátor disků bez nutnosti připojení k počítači.

Klonování začne automaticky po vložení disků a stisknutí příslušného tlačítka. Průběh a fáze kopírování zobrazují barevné diody. Dion 1 nabízí rozhraní USB 3.0 a je kompatibilní s USB 3.1 a USB 2.0. Přenosové rychlosti u tohoto modelu dosahují hodnot 5 Gb/s. Dion 2 s rozhraním USB 3.1 Gen 2 je dodáván i s kabelem pro redukci na USB C a je zpětně kompatibilní s USB 3.0 a 2.0. Tento model nabízí přenosové rychlosti až 10 Gb/s.

Externí dokovací stanice zajistí rychlé a spolehlivé klonování disků například v případě upgradování počítače a výměně pevného disku za solid-state disk. Prostřednictvím klonování lze také zajistit poměrně spolehlivou a jednoduchou archivaci kompletních dat na druhý disk.

Dostupnost a cena

Dokovací stanice EVOLVEO Dion 1 (USB 3.0, 5 Gb/s) je dostupná za doporučenou koncovou cenu 599 Kč včetně DPH. Evolveo Dion 2 (USB 3.1, 10Gb/s) pak za 1 100 Kč včetně DPH.

Evolveo představuje dokovací stanice pro snadné klonování disků a archivaci datTagy: Evolveo  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

3 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.