Analytici předpověděli, že celosvětový prodej tabletů bude i nadále klesat, iPad to neovlivní
autor: Martina Lipertová , publikováno 8.10.2018

Z průzkumu trhu společnosti Digitimes vyplývá, že celosvětové prodeje tabletů budou i nadále klesat. To asi nikoho nepřekvapí. Možným překvapením by mohlo být zjištění, že iPadů by se tento pokles týkat neměl.

Analytici předpověděli, že celosvětový prodej tabletů bude i nadále klesat, iPad to neovlivní

Společnost Digitimes předpovídá, že v roce 2019 se prodá na 141 milionů kusů tabletů, zatímco v letech 2021 – 2023 by to ročně mělo být už jenom 120 milionů.

Jedním z největších viníků jsou přitom neustále se zvětšující displeje moderních smartphonů, které stále častěji suplují funkce tabletu. V současné chvíli lze v nabídce některých prodejců narazit dokonce i na smartphony se 7palcovými displeji a v následujících letech by se dostupnost takových zařízení měla ještě zvýšit. 

Společnost dále vypočítala, že meziroční pokles prodejů by měl dosahovat asi 2 – 3 procent. Potenciálního nárůstu prodejů bychom se mohli dočkat pouze u tabletů s 9palcovými a většími displeji. 

Celosvětový trend poklesu prodejů tabletů by ovšem neměly být ovlivněny iPady a to hlavně kvůli cenové dostupnosti těchto zařízení a celkově delšímu životnímu cyklu oproti Android tabletům. 

Zdroj: 1, 2Tagy: tablet  prodej  android  ios  ipad  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
10.10.2018 17:46:44   89.177.107.xxx 10
Citace:
Celosvětový trend poklesu prodejů tabletů by ovšem neměly být ovlivněny iPady a to hlavně kvůli cenové dostupnosti těchto zařízení a celkově delšímu životnímu cyklu oproti Android tabletům.

Tohle nedava smysl... dostupna cena iPadu? Delsi zivotni cyklus = nizsi prodeje.

btw kusovy prodej klidne klesat muze, pokud se zvysi prumerna prodejni cena, vyrobci budou spokojeni. Je vyhodnejsi prodat mene kusu za vyssi cenu, nez vice za nizsi.

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

Jeden čtenář navrhl autorovi prémii: 0.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.