Milionový závod: a vítězem se stává... |
autor: Stančík Martin , publikováno 10.10.2005 |
Sebastian Thrun, šéf vítězného týmu na konci závodu předpověděl, že jednoho dne budou všechny automobily schopné jízdy bez pomoci člověka.
Vítěz
Ta opravdová cena (kvůli které také americká vláda závod sponzorovala) je však méně amerických obětí v Iráku a Afganistánu, kde se vojenské konvoje často stávají terčem útoků. Podle amerického Kongresu tak musí být v roce 2015 minimálně jedna třetina vojenských vozidel ovládána roboticky bez účasti člověka.
Další tým v závodu Terramax se dokonce již v americké armádě inspiroval - auto podobné jejich "náklaďáku" totiž už armáda používá, avšak to musí být řízeno dálkově.
...a poražený
I když je ještě doba "roboticky řízených" konvojů daleko, Thrun věří, že technologie použité na vozech v tomto závodu vývoj značně uspíší.
A jedna perlička na závěr - soutěž nebyla jen o autech; jeden tým dokonce vyrobil roboticky řízenou motorku - bohužel nedojela do cíle…
Související články:
* Milionový závod pokračuje: vedení se ujímá Hummer
* Milionový závod začíná
Zdroj: BBC
Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz
Myslim, ze jeste hodne dlouho Vas z toho hlava bolet nemusi a ja budu muset dal potkavat lidi, kteri se na silnicich bavi.
I kdyz pravda, mohli by ty penize dat mne.
Ak myslis mna a Teba, tak preto, ze nasi priami predkovia neosidlovali Ameriku a nevykinozili povodne obyvatelstvo. Keby tak urobili, tak by sme si zili svoj sladky americky sen, boli by sme pysni na zahranicnu politiku svojej krajiny a ja by som sa mozno fakt volal Phillip Morris a Ty Hunter.
Ak mas na mysli Slovensko a Cesko, tak to nerobime preto, lebo sme male krajiny, snazime sa uchytit svoj maly kusok kolaca a sme radi, ze tu tie americke vojska mame len ako navstevu na cviceni vramci paktu NATO.