Qualcomm obvinil Apple z krádeže obchodních tajemství
autor: Mirek Kočí , publikováno 26.9.2018

Výrobce Qualcomm obvinil společnost Apple, že ukradla jeho obchodní tajemství a poskytla je konkurenční firmě Intel. Údajně tak chtěla umožnit Intelu vylepšit jeho čipy, aby je mohla používat místo hardwaru od Qualcommu.

„Nezákonné využívání cenných obchodních tajemství Qualcommu s cílem pomoci konkurentovi dohnat náskok nás nenapravitelně poškozuje a nesmí pokračovat,ׅ“ uvedl právní zástupce Qualcommu Donald Rosenberg.

Apple vyrábí chytré telefony iPhone. Qualcomm do těchto mobilů dodával čipy pomáhající k připojení k bezdrátovým datovým sítím. Od sedmé generace iPhonů však Apple tyto čipy v některých modelech začal nahrazovat produkty od konkurenta Intel.

Qualcomm obvinil Apple z krádeže obchodních tajemství

Qualcomm nyní usiluje o to, aby soud obvinění zařadil do dříve vznesené žaloby, v níž firma viní Apple z porušení dohody, kterou podepsal, když se stal zákazníkem Qualcommu.

Obě společnosti spolu momentálně vedou několik právních bitev. Například loni v říjnu Qualcomm usiloval o zákaz prodeje telefonů iPhone na čínském trhu, a to z důvodu údajného porušení svých patentových práv ze strany Applu.Tagy: Qualcomm  Apple  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

2 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.