Xbox One od příštího měsíce bude podporovat myš a klávesnici
autor: Martina Lipertová , publikováno 26.9.2018

Tuhle možnost nám Microsoft slibuje už léta, nyní ovšem konečně došlo i na činy. Xbox One podle nejnovějších zpráv bude podporovat klávesnici a myš! Stane se tak už za přibližně měsíc.

Xbox One od příštího měsíce bude podporovat myš a klávesnici

Podporována bude většina kabelových i bezdrátových myší, nicméně oficiální licenci na klávesnice a myši dostala společnost Razer.

Jeden z představitelů divize Xboxu uvedl, že s novou podporou mohou vývojáři ve svých hrách nabídnout ovládání klávesnice a myši, ale pouze pokud si ji zvolí. A dále zdůraznil, že podpora myši a klávesnice ve hrách je zcela dobrovolná. To znamená, že myš a klávesnice nebude podporována plošně všemi hrami, ale pouze tituly, u kterých ji vývojáři budou sami chtít.

Obecně se má za to, že ovládání za pomoci klávesnice a myši je silně žádoucí při hraní FPS her. Ze své zkušenosti pak mohu říci, že si na gamepadu zrovna moc neužiju třeba takové budovatelské strategie. Oba tyto žánry by tedy pro podporu klávesnice a myši měly být hlavním cílem, nicméně nikdo nebrání tomu, aby se tato podpora objevila i v dalších žánrech. 

Jeden z prvních titulů, který by měl podporu otestovat, bude Warframe. V listopadu se dozvíme, jaké další hry budou podporovány.

Zdroj: 1, 2Tagy: hry  hra  xbox one  podpora  klávesnice  myš  microsoft  xbox  razer  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
28.9.2018 13:53:44   46.16.121.xxx 00
...že W10 jsou primárně herní OS a to kolem toho je jen náplast pro PC upgrade chtivé...

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

6 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.