Herní konzole PlayStation Classic se vám vejde do ruky a nabídne 20 předinstalovaných her
autor: Martina Lipertová , publikováno 19.9.2018

Miniaturní konzole, které vás nechají zavzpomínat na doby dávno minulé, jsou v kurzu. A tak ani Sony nemohla zůstat pozadu.

Herní konzole PlayStation Classic se vám vejde do ruky a nabídne 20 předinstalovaných her

Společnost Sony oznámila novou herní konzoli PlayStation Classic. Toto herní zařízení bude dodáváno s celkem 20 klasickými hrami, které podle Sony „definovaly generaci“.

PlayStation Classic je miniaturní verze původního PlayStationu – po stranách přesně o 45% menší. Mezi předinstalovanými hrami najdeme Final Fantasy VII, Jumping Flash, Ridge Racer Type 4, Tekken 3 a Wild Arms. Všechny hry budou k dispozici v původním formátu, tedy ve stejné grafice i se stejnou hratelností.

Miniaturní verze se od originálu, kromě velikosti, liší jen málo. Dokonce přinese i původní gamepad bez analogových páček. Mrkněte sami:

Původní konzole Sony PlayStation byla představena v roce 1994, téměř před 25 lety. Jednalo se o první domácí konzoli v historii videoher, které se po celém světě prodalo více než 100 milionů, a která lidem nabídla možnost hrát doma tituly s realtimově vykreslovanou 3D grafikou.

Sony PlayStation Classic by se na pulty obchodů měla dostat ještě před Vánoci (3. prosince), ale pouze v omezeném množství. Cena byla stanovena na 100 dolarů, tj. asi 2200 korun bez DPH.

Společnost Sony uvedla, že další informace poskytne v následujících měsících. 

Zdroj: CnetTagy: sony  playstation  playstation classic  konzole  retro  hry  hra  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

15 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 6.7Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.