Panasonic PT-RZ120 je laserový projektor s jasem až 12 600 lumenů
autor: Mirek Kočí , publikováno 17.9.2018

Společnost Panasonic oznámila uvedení nového laserového projektoru s jasem až 12 600 lumenů, který má udržovat dlouhotrvající jas ve stejném kompaktním a lehkém těle jako stávající projektory s 10 000 lumeny.

Laserový projektor PT-RZ120 Solid Shine je přírůstkem do řady laserových jednočipových DLP bezfiltrových projektorů. Nabízet má špičkový poměr jasu a velikosti. Díky izolovaným prachuvzdorným optickým jednotkám a chladicím systémům navíc tento model nepotřebuje vzduchové filtry a zvládne fungovat bezúdržbově po dobu až 20 000 hodin.

Podle výrobce je vhodný pro intenzivní použití v permanentních instalacích v oblastech vzdělávání, v muzeích, na výstavách a pro digitální reklamu. Velmi dobrou kvalitu obrazu má u PT-RZ120 zajišťovat technologie čtyřbarevného kotouče, která je dále podporována dvěma fosforovými kotouči, čímž má být dosaženo maximální barevné přesnosti.“

Digitální modulace dynamického kontrastu 10 000:1 řídí výstup světla po snímcích podle nároků na jednotlivé snímky a funkce synchronizace mezi více projektory pomocí jednoho hlavního zdroje umožňuje kontrolu dynamického kontrastu a funkcí závěrky v celé síti projektorů.

PT-RZ120 podporuje video vstup ve 4K prostřednictvím jediného kabelu DIGITAL LINK nebo HDMI a je dále připraven na profesionální instalace díky rozhraním 3G-SDI, DVI-D, 5BNC, D-Sub a RS232C. Navržen byl pro integraci do stávajících ovládacích systémů – všechny projektory jsou kompatibilní s protokoly HDBaseT, Art-Net, Crestron Connect a PJLink. Dále může také využívat vyměnitelné objektivy Panasonic pro jednočipové modely DLP.

Kdy se projektor Panasonic PT-RZ120 Solid Shine začne prodávat a za jakou cenu zatím nevíme.

Panasonic PT-RZ120 je laserový projektor s jasem až 12 600 lumenůTagy: Panasonic  PT-RZ120 Solid Shine  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

4 čtenáři navrhli autorovi prémii: 2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.