Google Assistant nyní dokáže rozpoznat muziku ještě mnohem lépe
autor: Martina Lipertová , publikováno 17.9.2018

Za pomoci aplikace Google Assistant nyní můžete identifikovat desítky milionů skladeb.

Google Assistant nyní dokáže rozpoznat muziku ještě mnohem lépe

Společnost Google uvedla, že integrovala funkci vyhledávání zvuku (Sound Search) do Now Playing, funkce pro rozpoznávání muziky. Díky tomu by rozpoznávání muziky a vyhledávání interpretů mělo být o poznání rychlejší. Funkce vyhledávání zvuku je dostupná v aplikacích Google Search a Google Assistant na jakémkoliv Android zařízení.

Pro spuštění služby stačí spustit hlasový dotaz. Pokud ve vašem okolí začne hrát muzika, aplikace nebo zařízení se vás zeptá: „Co je to za písničku?“. Kliknete-li na vyskakovací okno, spustíte identifikační proces. Kromě toho se můžete zeptat: „Hey Google, what´s this song“? 

Technologie rozpoznávání hudby dává každému zvukovému záznamu jedinečný „otisk prstu“, který je porovnáván s databází. Uvedla to společnost Google ve svém blogovém příspěvku. Sounds Search pracuje na serveru, takže není omezen kapacitou pro ukládání a zpracování, což mu umožňuje porovnání s desítkami milionů skladeb.

Google na svém blogu dále uvedl: „Stále si myslíme, že je tu prostor pro zlepšování – když muzika hraje hodně potichu nebo ve velmi hlučném prostředí, ne vždy ji rozeznáme. Také věříme, že systém by mohl pracovat ještě rychleji. V práci na těchto výzvách pokračujeme s cílem dosáhnout v oblasti rozpoznávání muziky nové úrovně.“ Zdali se to Googlu daří už teď můžete sami vyzkoušet.

Zdroj: CnetTagy: google  google assistant  google  muzika  vyhledávání  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

3 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.