Microsoft (možná) upustil od varování, abyste si neinstalovali Chrome a Firefox
autor: Martina Lipertová , publikováno 17.9.2018

Společnost Microsoft si během testování Windows 10 zřejmě rozmyslela, že bude uživatele varovat před instalací Chromu, Firefoxu a dalších prohlížečů, které konkurují jejímu vlastnímu prohlížeči Edge.

Microsoft (možná) upustil od varování, abyste si neinstalovali Chrome a Firefox

Nová zkušební verze systému Windows, Insider Preview Build 17760 totiž instalaci konkurenčních prohlížečů hláškou nepřeruší. Uvedl to deník Cnet s odvoláním na svůj test.

Starší zkušební verze systému Windows varovala uživatele, kteří se snažili nainstalovat prohlížeče jako je Chrome, Firefox nebo Opera: „Již máte Edge – bezpečnější a rychlejší prohlížeč pro Windows 10“. V dialogovém okně jste potom měli tři možnosti – otevřít Edge, pokračovat v instalaci, nebo přejít do nastavení, abyste toto varování mohli napříště zakázat.

Je zcela zřejmé, že tato funkce, stejně jako i další násilné snahy Microsoftu o prosazování svých produktů mezi uživateli probudila nechuť. A tak se redmondská společnost rozhodla Edge raději prosazovat jiným způsobem. 

Microsoft samozřejmě není jediná společnost, která se své produkty prosazuje mnohdy dost násilným způsobem. Vzhledem ke své velikosti a minulosti je ovšem na očích asi nejvíce.

Zdroj: CnetTagy: microsoft  windows  windows 10  edge  microsoft edge  prohlížeč  chrome  firefox  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

2 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.