Alcatel 5V je slušná střední třída za pět tisíc
autor: Mirek Kočí , publikováno 12.9.2018

Společnost TCL Communication, která vyrábí zařízení pod značkou Alcatel, zahájila v České republice a na Slovensku prodej smartphonu Alcatel 5V spadajícího do střední třídy.

Nový smartphone následuje současné trendy a nabízí 6,2palcový FullView displej s moderní výřezem (takzvaným notchem), poměrem stran 19:9 a rozlišením 1500 × 720 pixelů.

O dostatečný výkon Alcatelu 5V se stará osmijádrový procesor Helio P22 v kombinaci s 3 GB operační paměti. Úložiště o kapacitě 32 GB, ze kterého je plných 23,1 GB vyhrazeno pro uživatele, lze pomocí paměťové micro SD karty rozšířit až o dalších 128 GB. Slot pro paměťovou kartu je hybridní, takže lze místo ní vložit druhou SIM kartu a využívat ve smartphonu dvě telefonní čísla.

Alcatel 5V je slušná střední třída za pět tisíc

Alcatel 5V je vybaven také duální zadní kamerou (12 Mpx + 2 Mpx), která dokáže měnit hloubkou ostrosti v reálném čase a spoléhá na schopnosti umělé inteligence – pomocí algoritmů totiž telefon rozpozná celkem 11 různých typů scén a objektů a fotoaparátu automaticky poskytuje optimální nastavení pro co nejlepší snímek (včetně kontrastu, sytosti, jasu a hloubky ostrosti). Selfie kamera nabízí rozlišení 8 Mpx a s interpolací zvládá až 13Mpx snímky.

Z další výbavy vypíchněme operační systém Android 8.1 Oreo, dále také snímač otisků prstů, jenž je dobře dostupný na zadní straně smartphonu, a funkci Face Key, což je biometrická bezpečnostní technologie, využívající rozpoznávání obličeje k identifikaci majitele a odemknutí smartphonu.

V České republice a na Slovensku se Alcatel 5V prodává v modrém a černém barevném provedení s elegantní lesklou povrchovou úpravou za 4 990 Kč, respektive 199,99 eur včetně DPH.Tagy: Alcatel 5V  Alcatel  5V  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

7 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 1.1Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.