HTC se dále potápí, příjmy společnosti meziročně klesly o 58%
autor: Martina Lipertová , publikováno 10.9.2018

Finanční výsledky společnosti HTC za druhý kvartál roku jsou venku a vůbec nevypadají dobře. Jenže koho by to při neustále klesajících prodejích překvapilo?

HTC se dále potápí, příjmy společnosti meziročně klesly o 58%

V tomto okamžiku HTC pravděpodobně drží nad vodou především VR brýle a obchod s Googlem, který si od HTC na začátku roku vypůjčil některé pracovníky a přístup k intelektuálnímu vlastnictví a zaplatil jí za to 1,1 miliardy dolarů.

Řečeno čísly, HTC ve druhém kvartálu dosáhla příjmů v hodnotě 220,6 milionu dolarů, což je o 58% méně, nežli ve stejném období minulého roku. Čtvrtletní čistá ztráta činí 67,8 milionu dolarů, kvůli čemuž je toto čtvrtletí již desátým ztrátovým čtvrtletím společnosti HTC v řadě.

Přehled všech finančních výsledků najdete níže:

HTC se dále potápí, příjmy společnosti meziročně klesly o 58%

Zakladatel HTC Wang Xuehong nedávno uvedl, že jeho společnost se bude soustředit hlavně na AR/VR trh. Pokud se HTC nepodaří zastavit ztráty, mohlo by to znamenat, že společnost přestane vyrábět smartphony.

Zdroj: 1, 2Tagy: htc  smartphone  ztráta  finanční výsledky  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
11.9.2018 10:46:45   85.248.21.xxx 32
Na to co ponukaju a v dnesnej konkurencii su drahy, nemaju ziaden vynimocny model ani nejaku "must-have" featuru. Ono z dlhodobeho hladiska ani Samsung a Huawei to nemaju uplne v pohode, ako sa zacinaju zlepsovat lacnejsie cinske znacky. Samsung dost prehana s cenami, aj ked moze povedat ze stale ponuka spicku a Huawei, tym uz uplne uletel dekel.

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

2 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.