Zastoupení jednotlivých verzí Androidu: Pie se ani nevešel do tabulek
autor: Martina Lipertová , publikováno 2.9.2018

Společnost Google se po delší době podělila o informaci, jaké verze systému jsou v Android zařízeních nejvíce zastoupené. Asi není třeba zdůrazňovat, že pokračuje obvyklý trend – zastoupení většiny starších verzí se snižuje, zatímco některé novější verze pomalu nabírají na síle. A teď už řečí čísel:

Zastoupení jednotlivých verzí Androidu: Pie se ani nevešel do tabulek

Zastoupení Android 8.0 a Android 8.1 Oreo vzrostlo v porovnání s předchozím měsícem o více než 2 procenta z 12,1% na 14,6%.  Za to pravděpodobně může fakt, že v posledních týdnech se na trh začaly dostávat nová zařízení s tímto předinstalovaným systémem.

Nejvíce zastoupeným systémem je Android Nougat, který ve verzi 7.0 z koláče uzmul 20,3% a ve verzi 7.1 pak 10,5%, což je dohromady 30,8%. Druhým nejvíce zastoupeným systémem je Android 6.0 Marshmallow s 22,7%.

Na čtvrtém místě najdeme Android Lollipop, který má ve verzi 5.0 zastoupení 3,8% a ve verzi 5.1 15,4% (celkem 19.2%). 

Do tabulky se dále dostala verze Android Jelly Bean, Android Ice Cream Sandwich a Android Gingerbread. Všechny tři verze však mají naprosto zanedbatelné zastoupení. Nejlépe to ilustruje kruhový diagram níže:

Zastoupení jednotlivých verzí Androidu: Pie se ani nevešel do tabulek

Hledali jste Android 9.0 Pie? Tak ten se do tabulky vůbec nevešel. Google do ní zahrnul pouze zařízení s více než 0,3% zastoupením a to zřejmě nový systém ještě nemá. Změnit by se to mohlo možná už příští měsíc, tak si ještě počkejte.

Zdroj: GSM ArenaTagy: google  android  android pie  android oreo  android mashmallow  android nougat  aktualizace  zastoupení  graf  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

11 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 5.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.