OptiShokz jsou sluneční brýle s netradičními sluchátky [IFA]
autor: Ondřej Košťál , publikováno 2.9.2018

Společnost AfterShokz, zabývající se výrobou sluchátek, které přenášejí zvuk přes lebeční kost, představila na veletrhu IFA v Berlíně další novinku. Tentokrát se jedná o sportovní brýle.

Novinka zaujme asi především sportovce, například cyklisty nebo běžce, nebo kohokoliv, kdo se pohybuje na frekventovanějších trasách a rád poslouchá hudbu. Nemám rád, když se řítí cyklista uprostřed silnice se šputovými sluchátky, nic nesylší a ještě si k tomu dělá selfie. V tomto spatřuji výhodu těchto brýlí, které nejsou na uších ani v uších a tak slyšíte vše, co se děje okolo vás.

OptiShokz jsou sluneční brýle s netradičními sluchátky [IFA]

Sluchátka firmy AfterShokz a tedy i model OptiShokz využívají k přenosu zvuku do ucha lebeční kost. Tento princip reprodukce zvuku se jmenuje bone conduction a není to žádná novinka. Nevýhodou je samozřejmě kvalita zvuku, která se nedá srovnávat s velkými uzavřenými sluchátky. Pro sportovní jedince jsou však ideální, jelikož dostanou brýle a lehká bezdrátová sluchátka v jednom. Brýle mají navíc vyměnitelná skla.

OptiShokz jsou sluneční brýle s netradičními sluchátky [IFA]

Cena sluchátka AfterShokz OptiShokz by se měla pohybovat okolo 200 Eur a výdrž na baterii je 6 hodin. Na trh zamíří začátkem příštího roku.

Zdroj: vlastní, IFATagy: AfterShokz  OptiShozk  brýle  sluchátka  bone conduction  IFA  IFA 2018  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

Jeden čtenář navrhl autorovi prémii: 0.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.