Vybrané televizory Panasonic dostávají podporu HDR10+
autor: Mirek Kočí , publikováno 30.8.2018

Společnost Panasonic představuje aktualizaci firmwaru pro 4K televizory řady FX600 a vyšší, která umožňuje přehrávání obrazu ve standardu HDR10+. Konkrétně je nový software dostupný pro letošní modely FZ800/FZ802 a FZ950/FZ952. Výrobce zároveň oznámil, že televizory série FX700 budou nyní označeny certifikátem HDR10+. To znamená, že prošly testováním v autorizovaném testovacím centru a vyhovují hollywoodským požadavkům, stanoveným ve spolupráci se společností 20th Century Fox.

20th Century Fox hodlá technologii HDR10+ využít v celé řadě nových produktů. Studio v současnosti zvažuje hned několik titulů, které chce v následujících týdnech představit. První streamingovou službou, která obsah v HDR10+ v prosinci 2017 představila, byla Amazon Prime Video. V současnosti standard HDR10+ naplňuje veškerý obsah sekce Prime Video HDR.

Technologie dynamických metadat HDR10+ je nová, bezztrátová, dynamická platforma pro dosažení vysokého dynamického rozsahu (HDR), vytvořená společností 20th Century Fox, Panasonic a Samsung. Benefity HDR10+ spočívají v tom, že automaticky optimalizuje jas, barvu a kontrast pro každou scénu a poskytuje tak výrazné zlepšení kvality obrazu.

Vybrané televizory Panasonic dostávají podporu HDR10+Tagy: Panasonic  FX600  FX700  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

2 čtenáři navrhli autorovi prémii: 0.2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.