PUBG na mobilech překonalo 100 milionů stažení
autor: Martina Lipertová , publikováno 17.8.2018

PUBG (Playerunknown's Battlegrounds), která světu v podstatě dala nový fenomén v podobně Battle Royale módu, se skvěle daří jak na počítačích a konzolích, tak i na mobilech. Dokládá to zpráva jejího vývojáře a vydavatele, která hlásá, že PUBG na mobilech již překonala hranici 100 milionů stažení. 

Zajímavé je, že do tohoto čísla se nepočítá stažení na takových trzích jako je Čína, Japonsko a Korea. Skutečný počet stažení tak může být mnohem vyšší.

PUBG na mobilech překonalo 100 milionů stažení

Ve zprávě společností Tencent a PUBG Corp. je dále uvedeno, že v týdnu při uvedení na trh se PUBG stala nejstahovanější hrou ve více než 100 zemích světa. Denně potom dosahuje více než 14 milionů aktivních uživatelů, což je opravdu obrovské číslo. 

Tescent ani PUBG Corp. bohužel neuvedly, kolik peněz vydělají na mikrotransakcích hry. Analytikové společnosti SensorTower nicméně odhadli, že by se mohlo jednat o přibližně 650 tisíc dolarů denně (cca 14 milionů korun).

Největším konkurentem PUBG je akční hra Fortnite. Také ona nabízí battle royale mód, také ona je distribuována zdarma a také ona překonala hranici 100 milionů stažení (nikoliv na mobilech). Fortnite nedávno dorazila na platformu Android, v obchodě Google Play ji ale nenajdete

Tip: Přečtěte si o hrách, které dostanou svůj battle roayle mód

Zdroj: 1, 2Tagy: pubg  Playerunknown's Battlegrounds  mobil  android  prodeje  zisky  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

3 čtenáři navrhli autorovi prémii: 0.7Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.