V procesorech Intel byla nalezena chyba L1 Terminal Fault
autor: Mirek Kočí , publikováno 16.8.2018

Včera byla zveřejněna nová informace o zranitelnosti mikroprocesorů společnosti Intel, která je označována jako L1 Terminal Fault (L1TF) nebo Foreshadow. Jedná se o spekulativní zranitelnost čipů postranním kanálem, podobně jako tomu bylo u Specter a Meltdown.

Chybu, která je obsažena i v moderních procesorech podporujících rozšíření Software Guard Extensions (SGX), objevili výzkumníci z několika institucí, například z KU Leuven University, Technion - Israel Institute of Technology a dalších. Foreshadow / L1 Terminal Fault (L1TF) se zaměřuje se na cache první úrovně, jak naznačuje název, přičemž na její nebezpečí upozorňuje video níže.

Podle Intelu jsou chybou postiženy procesory Core od generace vyráběné 45nm procesem až do Core osmé generace Coffee Lake a totéž se týká i profesionálních Xeonů či HEDT procesorů Core X-series.

Firma na opravě L1 Terminal Fault (L1TF) pracovala se svými hardwarovými i softwarovými partnery napříč různými odvětvími. Opravy mají být dostupné již nyní.Tagy: Intel  L1 Terminal Fault (L1TF)  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

15 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 7.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.