Google přejmenovala své cloudové uložiště na Google One a snížila jeho cenu
autor: Martina Lipertová , publikováno 16.8.2018

Společnost Google z nějakého důvodu přejmenovala svojí značku Google Drive na Google One. A při té příležitosti uvedla nové možnosti předplatného společně s novými cenami, které zákazníkům dávají více možností a výhodnější podmínky (více prostoru za menší cenu).

Google One začíná u stejného předplatného jako Google Drive – 1,99 dolaru měsíčně za 100 GB úložného prostoru – dále se však situace významně lepší. Za 2,99 dolaru měsíčně dostane 200 GB úložného prostoru a za 9,99 dolaru pak rovnou 2 TB úložného prostoru (dříve se jednalo o 1 TB).

Google přejmenovala své cloudové uložiště na Google One a snížila jeho cenu

Jak píše deník The Verge, proces přihlašování k 2 TB úložnému prostoru je velmi jednoduchý. Stačí přejít na Google Drive a kliknout na „Storage“ a dále na „Upgrade Storage“, které vám nabídne všechny možnosti.

Svoje data v Google Drive, respektive v Google One navíc budete moci sdílet až s 5 dalšími lidmi (rodinnými příslušníky – Google ve skutečnosti nekontroluje, zdali jsou přidané e-mailové účty skutečně členů vaší rodiny), což je velmi užitečná funkce zejména proto, že dost možná využijete mnohem menší prostor, než si předplatíte. 

Co se týče změny názvu, The Verge uvedl, že Google zavedl značku „One“ kvůli tomu, aby zdůraznil, že toto uložiště není omezeno pouze na službu Drive, ale lze ho použít také pro Gmail a Photos.

Zdroj: 1, 2



Tagy: google  google drive  google one  uložiště  úložný prostor  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
17.8.2018 09:45:57   94.113.250.xxx 21
"Společnost Google z nějakého důvodu přejmenovala svojí značku Google Drive na Google One." to je kandidát na nejlepší novinářskou větu roku Zvlášť, když dole je uvedený důvod.

Služba je zatím v ČR nedostupná, což článek neuvádí. Hlavně, že je tam v současnosti nefunkční postup. Takhle fakt užitečný článek nemá vypadat

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

13 čtenářů navrhlo autorovi prémii: -0.7Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.