LaCie d2 Professional: Externí disk pro náročné s kapacitou až 10 TB
autor: Mirek Kočí , publikováno 15.8.2018

LaCie uvede v srpnu na český trh externí disk d2 Professional. Zařízení najde uplatnění u náročných uživatelů, kteří potřebují navýšit omezenou kapacitu úložného prostoru na svém notebooku nebo all-in-one o dalších až 10 TB.

Díky oboustrannému portu USB-C je novinka od LaCie vybavena rychlým rozhraním USB 3.1, což znamená přenosovou rychlost až 240 megabajtů za sekundu. Disk lze ale připojit i ke starším počítačům, které mají porty USB 3.0 nebo USB 2.0, a to prostřednictvím kabelové redukce z USB-C na rozhraní USB-A.

Masivní kapacitu úložiště a rychlé přenosové rychlosti by měli ocenit zejména profesionálové pracující s velkými archivy dat. Typickým příkladem je rozsáhlá knihovna souborů ve formátu RAW a práce s jednotlivými soubory. „Vysoký výkon a univerzální kompatibilita umožňují uživateli na disk nahrát a pak z něj rychle přenášet hodiny videí ve formátu RAW na záložní RAID zařízení nebo server. Disk je díky své kapacitě vhodný také pro uchovávání kompletních projektů. Rychlejší přenosy přinášejí úsporu času také při přesouvání souborů z paměťové karty fotoaparátu nebo kamery do softwaru Adobe Lightroom,“ píše výrobce.

LaCie d2 Professional: Externí disk pro náročné s kapacitou až 10 TB LaCie d2 Professional: Externí disk pro náročné s kapacitou až 10 TB

Konstrukci externího disku LaCie d2 Professional vyrobenou z jediného bloku hliníku navrhl Neil Poulton, dvorní designér značky LaCie. Stojí za zmínku, že vůbec poprvé za více než 20 let zvolil výrobce pro model z řady d2 černou barvu skříně namísto tradiční hliníkové.

Cena modelu LaCie d2 Professional, který se dodává s pětiletou zárukou a službou obnovy dat, začíná na 6 690 Kč za 4TB variantu. V prodeji bude také 6TB verze za 8 690 Kč a 10TB verze za 13 790 Kč. Majitelé disku obdrží jako bonus také měsíční členství služby Adobe Creative Cloud s přístupem ke kompletní sadě počítačových i mobilních aplikací od firmy Adobe.Tagy: LaCie  d2 Professional  LaCie d2 Professional  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

2 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.