Spousta Android zařízení je dodávána s bezpečnostními chybami ve firmwaru
autor: Martina Lipertová , publikováno 11.8.2018

Udržet mobil s Androidem v bezpečí je poměrně obtížné. Některé společnosti nás při stahování jejich aplikací či her nutí vypnout zákaz stahování z cizích zdrojů (například Epic Games se svým Fortnite), jiné společnosti (či jedinci) pak rovnou zaplavují Google Play Store aplikacemi, které jsou potenciálně nebezpečné.

 

Zdaleka nejhorší ale je, že spousta Android zařízení obsahuje bezpečnostní chyby již při dodání. Uvedli to výzkumníci ze společnosti Kryptowire v čele s Ryanem Johnsonem a Angelosem Stavrou během konference hackerů DEF CON.

Spousta Android zařízení je dodávána s bezpečnostními chybami ve firmwaru

Výzkumníci z bezpečnostní společnosti Kryptowire uvedli, že našli 38 bezpečnostních chyb a nedostatků, které umožňují špehování lidí na různých úrovních. Tyto chyby byly nalezeny v celkem 25 Android zařízeních mimo jiné i od společností Asus, ZTE, LG a Essential Phone.

Podle Stavroua je nejnebezpečnější skutečnost, že většina lidí se spoléhá na to, že telefony, které přijdou zabalené v nové, neporušené krabici přímo od výrobce, bezpečnostní rizika neobsahují.

Problém s bezpečnostními chybami přímo ve firmwaru Android zařízení je jenom špička celého ledovce. Android čelí celé řadě dalších bezpečnostních chyb a je zcela právem považován za méně bezpečnou platformu než je iOS. Google se tuto image snaží vylepšit (například tím, že tlačí na výrobce smartphonů, aby bezpečnostní chyby opravovali), ale veškeré snahy jsou zatím marné.

Zdroj: 1, 2

 Tagy: android  firmware  bezpečnost  bezpečnostní chyba  Asus  ZTE  LG  Essential Phone  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
12.8.2018 15:06:45   37.48.0.xxx 100
Android je mozna vic nebezpečnější nez iOS ale prč? Protože většina výrobců si android prispuzobuje, kolik značek telefonů používá čistý android...?
Kdyby byl iOS i na jinych telefonech než od applu tak je na tom jiste stejně špatně
Porovnejte tedy telefony s čistým androidem a iOS a budeme úplně někde jinde

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

6 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.