Fortnite si z Google Play Storu asi nestáhnete
autor: Martina Lipertová , publikováno 30.7.2018

Fortnite, jedna z nejočekávanějších her pro Android, možná nebudete k dispozici v oficiálním obchodě Google Play, ale lidé si ho budou muset stáhnout z jiných stránek. Informoval o tom server PhoneArena s odkazem na fórum XDA Developers.

 

Důvod je naprosto jasný. Peníze. Vývojářské studio Epic Games, které za hrou Fortnite stojí, nechce Googlu platit obrovské poplatky. Googe si ze zisků všech aplikací a her uveřejněných v jeho digitálním obchodě bere 30%. V případě Fortnite, která patří k nejvýdělečnějším hrám poslední doby, by se jednalo o hodně tučnou odměnu.

Fortnite si z Google Play Storu asi nestáhnete

Fortnite na platformě iOS patří k největším hitům. Poslední čísla uvádějí, že během prvních deseti dnů od vydání Season 5, vydělává 2 miliony dolarů denně. Celkový příjem z iOS platformy od uvedení hry (15. března) potom činí 150 milionů dolarů.

Vývojáři z Epic Games si tedy spočítali, že se jim vyplatí dát Fortnite ke stažení na svých stránkách (i když s vidinou menší popularity a menšího počtu stažení), než se s Googlem o příjmy dělit. Až čas ukáže, zdali to bylo moudré rozhodnutí. Fortnite by ale přítomnost v Google Play nemusela zase tolik ublížit. Tento titul hltá především mladší publikum, které pro svůj oblíbený titul dokáže překonat i mnohem těžší překážky.

 Tagy: android  epic games  fortnite  google  google play  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

7 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.7Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.