Google vykázal aplikace k těžbě kryptoměn ze svého Play Storu
autor: Martina Lipertová , publikováno 27.7.2018

 

Google aktualizoval podmínky užití pro vývojáře a na jejich základě pak ze svého obchodu stáhla aplikace z několika kategorií včetně aplikací, které se využívaly pro těžbu kryptoměn (pokud se tomu tak na mobilech dá vůbec říkat).

 

 

Zakázány jsou nyní pouze aplikace určené pro těžbu kryptoměn. Aplikace, které jsou určeny pro správu kryptoměn (například Blockfolio) či pro další informativní účely jako je pohyb cen kryptoměn (například Cryptoport) budou v Google Play dostupné i nadále.

Google vykázal aplikace k těžbě kryptoměn ze svého Play Storu

Google zákazem těžebních aplikací následoval společnost Apple, která těžební aplikace zakázala teprve nedávno s tím, že „jediné povolené těžební aplikace jsou ty, které budou těžit mimo mobilní zařízení, například cloudové těžební aplikace“.

Nové omezení v Google Play se dále týká aplikací obsahujících rušivé reklamy, aplikací „zaměřených na děti, ale obsahujících témata pro dospělé“ a dále aplikací, které „usnadňují prodej výbušnin, střelných zbraní, střeliva a některých zbrojních příslušenství“.

Z Google Play doposud mohly být stáhnuty aplikace, které napodobují nebo poskytují stejný zážitek jako již existující aplikace. Týká se to především aplikací zkopírovaných bez toho, aby přinesly nějakou nadstavbu. Aplikace vytvářené automatizovanými nástroji jsou navíc zcela zakázány.

 

Zdroj: The VergeTagy: google play  play store  google play store  google  aplikace  zákaz  ban  kryptoměna  kryptoměny  těžba kryptoměn  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

5 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 1.7Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.