Zločinci perou peníze přes mobilní hry jako je Clash of Clans
autor: Martina Lipertová , publikováno 21.7.2018

Německá společnost Kromtech, která se zabývá kybernetickou bezpečností, vydala zprávu, z níž jasně vyplývá, že online zločinci používají k praní peněz úspěšné mobilní hry jako je Clash of Clans, Clash of Royale atd.

Zločinci perou peníze přes mobilní hry jako je Clash of Clans

Praní peněz probíhá velmi jednoduše. Zločinci na kradené karty nakoupí zlato, diamanty či další „prémiovou“ měnu, která se ve hrách používá k nákupu pokročilého vybavení, či k urychlení času pro stavbu či plnění úkolů. Poté jdou na servery jako je G2G nebo diskusní Racoonbot (vlákno Gem Shop) a tam tyto účty společně s prémiovou měnou prodají.

Peníze, které zločinci za nákup utrží, pak jdou na účty, které jsou zcela bez napojení na kradené kreditní karty. A tím stopa zmizí.

Kromtech uvádí, že tímto způsobem již byly vyprány stovky tisíc dolarů, které pocházejí z více jak 20 tisíc kradených kreditek.

Digitální měna některých populárnějších titulů již přerostla rybníček zábavního průmyslu a stala se měnou skutečnou. Někteří lidé si jejím prostřednictvím vydělávají na chléb a je celkem jasné, že to nedělají pouze čestnými způsoby. Bude zajímavé sledovat, jak na tuto skutečnost zareagují příslušné orgány.

Zdroj: KotakuTagy: clash of clans  clash of roayle  mobilní hra  drahokamy  zločin  krádež  kyber kriminalita  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
23.7.2018 09:37:29   90.182.112.xxx 10
Tim se vysvetluje, proc: 1) je spousta takovych her o nicem uspesna, 2) nejoblibenejsi prodavane produkty jsou ty nesmyslne drahe

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

10 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.