Klávesnice MacBook Pro by se už neměla porouchávat, Apple ji přepracoval
autor: Martina Lipertová , publikováno 18.7.2018

Několik soudních sporů, jimž kvůli problémů s „motýlími tlačítky“ v nedávné době čelila společnost Apple, vyvrcholilo zřízením čtyřletého mimozáručního programu, v jehož rámci si postižení uživatelé mohou problematické klávesnice MacBooků zdarma vyměnit. Lidé ze serveru iFixit navíc zjistili, že Apple pod tlačítka klávesnic v MacBook Pro 2018 v tichosti přidal novou silikonovou membránu, která by dalším problémům měla předejít.

 

 Klávesnice MacBook Pro by se už neměla porouchávat, Apple ji přepracoval

Membrána v novém MacBooku je prospěšná hned ze dvou důvodů. V první řadě tlumí klapání klávesnice, takže je psaní na MacBooku výrazně tiší. Ve světle předchozích událostí je však ještě mnohem důležitější její schopnost chránit mechanismus klávesnice před vniknutím drobků a prachu, kvůli čemuž předchozí generace motýlích klávesnic přestávaly fungovat.

Apple novinku prezentuje jako prostředek pro ztišení klávesnice, jenže iFixit přišel na to, že membrána odpovídá dříve patentovanému vynálezu na ochranu před vniknutí cizích těles. Takže to vypadá, že Apple nechce přiznat svou chybu, i když s ní evidentně bojuje.

Zdroj: The Verge

 Tagy: apple  macbook  chyba  klávesnice  oprava  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

2 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.