Huawei pravděpodobně chystá i odlehčenou verzi Nova 3, známe specifikace
autor: Martina Lipertová , publikováno 13.7.2018

Společnost Huawei před pár hodinami osobitým způsobem dala vědět specifikace připravovaného smartphonu Nova 3, k čemuž se nyní přidávají také informace o chystaném Nova 3i. Existenci smartphonu jakož i jeho specifikace prozradila uniklá fotografie.

Nova 3i na první pohled vypadá úplně stejně, jako kmenový smartphone Nova 3. Z fotografie je ale patrné, že Kirin 970 v Nova 3 nahradí chipset Kirin 710, který je vyráběný 12nm procesem.

Huawei pravděpodobně chystá i odlehčenou verzi Nova 3, známe specifikace
 

Dalším rozdíl najdeme ve fotoaparátu. Duální selfie kamerka stále nabízí 24Mpix + 2Mpix snímač, ale kapacita zadního fotoaparátu se snižuje z 16+24Mpix na 16+2Mpix. 

O něco menší kapacitu by měla mít i baterie (3340 mAh oproti 3750 mAh v Nova 3), která bude umožňovat klasické nabíjení 5V/2A, nikoliv rychlonabíjení 9V/2A jako v případě kmenového modelu.

Huawei Nova 3i přijde ve dvou verzích – se 4 GB RAM a 128 GB úložného prostoru a se 6 GB RAM a 64 GB úložného prostoru. Jedná se o velmi neobvyklou konfiguraci, ale jelikož Nova 3i bude mít druhý slot pro paměťovou kartu, není si na co stěžovat.

Cenu Nova 3i zatím neznáme, ale snaha Huawei o dohonění prodejů společností Samsung a Apple by ji mohla stlačit na minimum. 

Zdroj: 1, 2Tagy: smartphone  huawei  nova 3  huawei nova 3  nova 3i  huawei nova 3i  specifikace  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

0 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 0Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.