O práci přijde čtvrtina zaměstnanců HTC
autor: Mirek Kočí , publikováno 7.7.2018

Tchajwanské HTC, které kdysi patřilo k průkopníkům chytrých telefonů, se stále topí v problémech. Firma nyní oznámila, že zruší 1500 pracovních míst, což odpovídá zhruba čtvrtině pracovních sil této společnosti v globálním měřítku. Reaguje tak na výrazný pokles prodeje svých výrobků, které poráží konkurenční smartphony od Applu, Samsungu a čínského rivala Huawei.

Výrobce na oficiálním webu uvedl, že jde o „součást plánu na vyrovnání zdrojů v celé organizaci“. Propouštění přichází ve chvíli, kdy společnosti dále klesají příjmy a tržby. V dubnu se meziročně snížily tržby HTC o 55,5 procenta po poklesu o 46,7 procenta v březnu.

O práci přijde čtvrtina zaměstnanců HTC

HTC nyní zřejmě bojuje o holé přežití. Výrobce nestíhá reagovat na nové technologie konkurence, což se odráží na prodejích, které jsou neuspokojivé. Velkou konkurencí jsou firmě čínské značky jako Hauwei, Lenovo, Xiaomi či Honor, které se zaměřují zejména na levnější segment telefonů. HTC se však nedaří ani v oblasti high-endových modelů, jak dokazuje nejnovější vlajková loď U12+, o kterou se zákazníci příliš nezajímají, na čemž má vinu i mizerná marketingová podpora.

ZdrojTagy: HTC  smartphone  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

6 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.