Výrobce krycích skel PanzerGlass přispěl na boj proti svalové dystrofii
autor: Mirek Kočí , publikováno 6.7.2018

Dánský výrobce prémiových krycích skel na chytré telefony PanzerGlass se rozhodl podpořit desátý ročník charitativní motocyklové akce MDA Ride. V rámci iniciativy Kiss for PanzerGlass mohli návštěvníci polibkem na sklo symbolicky přispět na boj proti vážnému onemocnění zvanému svalová dystrofie. Během dvoudenní akce na Václavském náměstí v Praze se jen v rámci této iniciativy podařilo vybrat 30 000 Kč.

 

MDA Ride je aktuálně největší tuzemská motocyklová charitativní akce a jediný projekt svého druhu v Evropské unii. Probíhá každoročně již od roku 2009 a klade si za cíl proti svalové dystrofii bojovat jak šířením osvěty mezi širokou veřejností, tak pomocí veřejné finanční sbírky. Právě výtěžek z této sbírky putuje jako individuální́ pomoc postiženým vážným onemocněním a organizacím, které je sdružují, tedy Asociaci muskulárních dystrofiků v ČR a Parent Project. Letošní, již desátý, ročník, se rozhodla netradiční inciativou podpořit také firma PanzerGlass.

Ta se specializuje na výrobu prémiových skel chránící chytré telefony, zejména pak jejich displeje. V rámci inciativy „Kiss for PanzerGlass“ přislíbila finančně přispět do veřejné sbírky za každý polibek návštěvníků na symbolické obří sklo. Za oba dny konání akce se díky této iniciativě rozrostly vybrané prostředky na boj proti nebezpečnému onemocnění o částku 30 000 Kč.

Výrobce krycích skel PanzerGlass přispěl na boj proti svalové dystrofii

Svalová dystrofie je vrozené onemocnění, které postihuje přibližně jednoho ze třech a půl tisíce narozených chlapců, prakticky jim znemožňuje vést normální život a má fatální následky. Spočívá v neschopnosti organismu vytvářet si důležitou bílkovinu dystrofin, což vede k postupnému odumírání svalových vláken a jejich nahrazování vazivovou a tukovou tkání. První příznaky se začínají projevovat již kolem prvního až třetího roku života. Již během školní docházky bývají postižení připoutáni na invalidní vozík. Zákeřná choroba postupně ochromí nejen kosterní, ale také plicní i srdeční svalstvo a zpravidla okolo dvacátého roku věku končí smrtí nemocného.Tagy: MDA Ride  PanzerGlass  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

2 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.