Lenovo prozradilo značení nadcházejících grafických karet GeForce
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 28.6.2018

Už nějakou dobu vyvstává otázka, jak se bude jmenovat následující generace grafických karet Nvidia. Zda grafický gigant sáhne spíše po označení GTX 1100, či GTX 2000. Na tuto otázku nám nyní (možná) omylem odpověděl zástupce firmy Lenovo.

Mluvčí značky Lenovo totiž prozradil značení nadcházejících grafických karet v rozhovoru v rámci veletrhu E3, kdy představoval herní desktopy Legion Cube. Ty budou v základní variantě sice dodávané se současnou GeForce GTX 1060, ale do budoucna se počítá také s grafikami série 11 a v nejvyšší konfiguraci by měly počítače Legion Cube nabídnout až model GTX 1180. 

 Lenovo prozradilo značení nadcházejících grafických karet GeForce

Brzy by tedy měl nastat známý startovací cyklus nové řady grafických karet, kdy Nvidia představí nejdříve vyšší modely GTX 1180 a GTX 1170, které bude následovat střední třída GTX 1160 a GTX 1150. Jako lahůdku na závěr si patrně výrobce tradičně s odstupem ponechá vlajkovou GTX 1180 Ti. 

Mluvčí Lenova také naznačuje, že konfigurace s řadou 11 by se mohly objevit na trhu na podzim. Samostatně by se tak grafiky mohly začít prodávat už na konci letošního léta, popřípadě na začátku podzimu.

Zdroj: 1, 2, 3Tagy: Lenovo  Legion  Cube  E3  Nvidia  grafická karta  GPU  série 11  GeForce  GTX 1180  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

10 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.6Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.