SilentiumPC rozšiřuje svoji řadu PC skříní Armis o model AR3
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 26.6.2018

Nejnovějším přírůstkem do řady počítačových skříní Armis společnosti SilentiumPC se nyní stal model střední třídy AR3. 

Celá řada Armis má společné některé rysy, jako jsou velké přední větrací otvory po stranách čela zajišťující proudění vzduchu, ale také odnímatelný I/O panel, který lze umístit na vrch i spodek čelního panelu. Ale vraťme sek  modelu AR3. Ten bude k dostání s plnou bočnicí, ale také s proskleným oknem do bočnice. Právě varianta s plnou bočnici má speciální tlačítko blackout, které okamžitě vypne veškeré LED diody, což se hodí třeba v případě nočního provozu z důvodu simulací, či renderování.

SilentiumPC rozšiřuje svoji řadu PC skříní Armis o model AR3 SilentiumPC rozšiřuje svoji řadu PC skříní Armis o model AR3 SilentiumPC rozšiřuje svoji řadu PC skříní Armis o model AR3

Druhou variantou je verze TG, která je opatřená bočním panelem z tvrzeného skla v kombinaci s osvětlením interiéru. Vybrat si lze i verzi TG RGB, kde si můžeme barvu nasvícení svobodně naladit. Podobně jako u většiny moderních skříní je i v případě všech verzí prostor rozdělen do dvou šachet. Ta spodní slouží pro montáž PSU a HDD a vrchní pro základní desku a její komponenty. Kryt ale lze snadno demontovat pro vedení kabeláže, ale také ho zcela odstranit, pokud uživateli nevyhovuje. 

SilentiumPC rozšiřuje svoji řadu PC skříní Armis o model AR3

Do skříně lze namontovat konkrétně až čtyři 2,5" HDD a SSD a dva 3,5" disky. K dispozici je ale i jedna odnímatelná montážní klec pro 5,25" komponenty. Verze AR3 nabízí pro chlazení dvojici tichých ventilátorů Sigma PRO 12, které jsou napojené na 3stupňový regulátor otáček. Celkem lze na regulátor napojit 10 větráků. Varianta TG RGB pak nabízí barevně nasvícené ventilátory Sigma PRO Corona RGB 120. Pro vodní chlazení je připraven prostor pro 240mm radiátory za čelním a 120mm radiátory na zadním panelu. 

SilentiumPC rozšiřuje svoji řadu PC skříní Armis o model AR3

Čelní I/O panel může být kromě regulátoru otáček vybaven také porty USB 3.0 a dvěma audio konektory. Do útrob skříně lze instalovat základní desky formátu mini-ITX, micro-ATX a ATX a na ně potom grafické karty s délkou až 375 mm a chladiče CPU s limitem výšky 159 mm. Ceny jednotlivých verzí skříně jsou následující:

  • Armis AR3 TG-RGB - 62,90 euro (1 630 Kč)
  • Armis AR3 TG - 49,90 euro (1 300 Kč)
  • Armis AR3 - 41,90 euro (1 100 Kč)

Zdroj: 1, 2Tagy: SilentiumPC  Armis  AR3  PC skříň  case  midi-tower  ATX  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
27.6.2018 13:48:56   213.29.11.xxx 30
Mám dražší skříň od SilentiumPC a musím říct, že kvalita nic moc.
Vyzdvihl bych asi jen silnější plechy a originální uspořádání.
Špatné je ale, že rohy nejsou do pravého úhlu (takže PCI kartu nepřišroubuju) nebo, že některé LEDky na panelu vůbec nesvítí.
Holt polský výrobek...

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

3 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.