Asus Lyra Trio: WiFi systém pro bezdrátovou konektivitu
autor: Mirek Kočí , publikováno 21.6.2018

Společnost Asus představila dvoupásmový WiFi mesh systém Lyra Trio sestávající ze tří jednotek, který by měl dokázat zajistit stabilí a bezpečné pokrytí rychlým WiFi signálem v každém koutu domácnosti.

Asus Lyra Trio přináší bezdrátové připojení standardu AC1750 o rychlosti až 1300 Mb/s. Zvládne přitom pokrýt dokonce i vícepodlažní domy o rozloze až 500 čtverečních metrů — uživatelé si tak mohou užívat bezproblémové připojení s dostatečnou šířkou pásma pro streamování videa, či online hry. Konstrukce antény s technologií 3×3 MIMO by měla poskytovat větší prostorový datový tok oproti 2×2 WiFi mesh systémům, čímž umožní zařízení Lyra Trio zpracovat větší objem síťových operací současně.

Antény zařízení Lyra Trio mají speciální pyramidovou konfiguraci pro přenos signálu WiFi vertikálně i horizontálně pro lepší příjem a výkon napříč podlažími. Tato konstrukce také umisťuje antény nad desku plošných spojů s natočením o 45 stupňů, čímž se minimalizuje vzájemné rušení signálu.

Asus Lyra Trio také nabízí bohaté bezpečnostní funkce, které ochrání všechna zařízení připojená k síti, a to i domácí zařízení (IoT), která nemají nebo nemohou spustit antivirový software. K ochraně před internetovými hrozbami využívá Lyra bezpečnostní cloudové řešení založené na technologii AiProtection Classic od společnosti Trend Micro. Lyra Trio se synchronizuje s komplexní databází firmy Trend Micro obsahující seznam škodlivých serverů a webových stránek a umožňuje tak rychle detekovat online hrozby a zablokovat připojení k těmto nebezpečným zdrojům bez zásahu uživatele. Pokud se infikované zařízení připojí k síti, Lyra Trio izoluje soukromá data na tomto zařízení, a tím ochrání data dalších připojených zařízení před napadením.

Asus Lyra Trio: WiFi systém pro bezdrátovou konektivitu

Kromě automatizované bezpečnosti nabízí Lyra Trio také vestavěné funkce rodičovské kontroly, které uživatelům umožňují kontrolovat a omezit čas, které jejich děti tráví na internetu.

Na rozdíl od jiných routerů, které účtují další poplatky nebo poskytují ochranu pouze po omezenou dobu, jsou u Lyra Trio garantovány bezpečnostní aktualizace po celou dobu životnosti produktu zcela zdarma.

Cena Asus Lyra Trio v české republice začíná na zhruba 10 500 Kč.Tagy: Asus  Asus Lyra Trio  Lyra Trio  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
23.6.2018 13:57:10   94.242.92.xxx 00
není tomu dávno co mi sem psal člověk že se dají koupit i levné wifi zařízení a už je to tady wifi od asus a skoro zadarmo

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

4 čtenáři navrhli autorovi prémii: 2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.