Microsoft koupí programátorské úložiště GitHub
autor: Mirek Kočí , publikováno 5.6.2018

Americká firma Microsoft kupuje za 7,5 miliardy dolarů (164,6 miliardy korun) společnost GitHub, která provozuje stejnojmennou webovou službu pro správu verzí softwaru při jeho vývoji. Akvizice, která by měla být dokončena v letošním kalendářním roce, se uskuteční formou výměny akcií.

Společnost GitHub byla založena v roce 2008 a v průběhu let toto úložiště hostilo kódy 27 milionů vývojářů, kteří pracovali nebo stále ještě pracují na 80 milionech projektů. Pro projekty s otevřeným zdrojovým kódem je úložiště zdarma, někteří vývojáři a firmy ale platí měsíční poplatek za přístup k soukromým repositářům. V roce 2015 byla firma GitHub oceněna na dvě miliardy dolarů.

Jedná se o největší akvizici Microsoftu od nákupu LinkedInu v roce 2016. Je nasnadě, proč Microsoft GitHub kupuje. Tvůrce Windows loni zastavil svůj projekt CodePlex, který byl konkurentem GitHubu. Zdůvodnil to tím, že GitHub je dominantním místem pro sdílení s otevřeným zdrojovým kódem a že většina takových projektů tam již přešla.

Microsoft koupí programátorské úložiště GitHubTagy: Microsoft  GitHub  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

7 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.