Gigabyte chce prorazit na trh s operačními pamětmi se svítícími Aorus RGB Memory
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 5.6.2018

Stále častěji se můžeme setkat s tím, že zavedení výrobci grafik a základních desek míří také do dalších oblastí. Jinak tomu není ani v případě značky Gigabyte, která nyní poprvé přichází také na trh operačních pamětí.

A začíná hned u náročnější klientely, čili u hráčů. Právě hráčům přinese svoji první řadu RAM typu DDR4 s označením Aorus RGB Memory. Jak už název napovídá, půjde o paměti herní značky Aorus, jenž nabídnout vyjma dobrých parametrů také pruh RGB LED umístěný na hřeben hliníkového chladiče. Prozatím bychom se měli setkat pouze s pamětmi DDR4 na taktu 3200 MHz s časováním 16-18-18-38 pracující s napětím 1,35 V. 

Gigabyte chce prorazit na trh s operačními pamětmi se svítícími Aorus RGB Memory

Prodávat se budou v dvoukanálové sadě obsahující dva 8GB moduly. Přesto ale kit zabere celé čtyři sloty, protože Gigabyte k těmto modulům dodává ještě další dvě atrapy s RGB nasvícením označované jako demo moduly. Díky tomu působí všechny paměťové sloty zaplněné a navíc je možné využít plný potenciál režimů nasvícení. Pro nastavení nasvícení slouží vlastní nástroj Gigabyte RGB Fusion. 

Gigabyte chce prorazit na trh s operačními pamětmi se svítícími Aorus RGB Memory

První moduly Aorus RGB Memory (GP-AR32C16S8K2SU416R) se mají začít prodávat koncem tohoto měsíce za cenu okolo 230 dolarů. U nás by se tak mohli objevit zhruba za 6 000 Kč s daní. 

Zdroj: 1, 2Tagy: Gigabyte  Aorus  RGB Memory  operační paměti  RAM  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

0 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 0Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.