Paměťový modul A-Data XPG SPECTRIX D80 dosáhl frekvence 5531 MHz |
autor: Mirek Kočí , publikováno 1.6.2018 |
Výrobce A-Data oznámil, že se mu podařilo překonat další hranici v přetaktování. Paměťový modul s RGB podsvícením XPG Spectrix D80 pracoval při chlazení kapalným dusíkem na frekvenci 5531 MHz.
Tento milník se podařilo překonat díky společnému úsilí týmů A-Data XPG a MSI OC. Špičkový výsledek byl potvrzen serverem HWBot.
XPG Spectrix D80 je světově první RGB DDR4 paměťový modul s hybridním chladícím systémem, založeným na kombinaci kapalinového a vzdušného chlazení. Účinné chlazení a zároveň vysoký výkon paměťového modulu je zajištěn díky spojení kapalinového chladiče, hliníkového chladiče a tepelně vodivých materiálů na desce plošných spojů.
Paměťový modul XPG Spectrix D80 překročil hranici 5531 MHz díky chlazení tekutým dusíkem s využitím desky MSI X299 GAMING PRO CARBON AC.
Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz
----------- ----------- -----------
https://sk.wikipedia.org/wiki/GDDR5
----------- ----------- -----------
----------------- ----------------- -----------------
https://en.wikipedia.org/wiki/DDR4_SDRAM#Modules
----------------- ----------------- -----------------
2, Tady to poslední dobou vypadá víc jako vývěska tiskových oznámení než zprávy IT portálu, takže takový "detail" jako frekvence pamětí je zanedbatelný.