Samsung zahájil výrobu 10nm DDR4 RAM pro herní notebooky s kapacitou 32 GB
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 31.5.2018

Společnost Samsung je bezesporu jedním z nejvýraznějších hráčů na poli paměťových technologií, který nešetří inovacemi. Jednou z nich mají být také nové paměti DDR4 do slotu SO-DIMM, které nyní začal hromadně produkovat.

Tyto paměti jsou zajímavé zejména tím, že vychází z 10nm výrobního procesu a měly by nabídnout kapacitu 32 GB. Cílit tedy budou na výkonnější notebooky a to zejména pro hráče. Oproti 16GB SO-DIMM pamětem DDR4 s 8Gb čipy postavenými na 20nm výrobě, které Samsung uvedl v roce 2014, se nové moduly mohou pyšnit dvounásobnou kapacitou. Mají navíc o 11 % vyšší takty a o 39 % lepší energetickou účinnost.  

Samsung zahájil výrobu 10nm DDR4 RAM pro herní notebooky s kapacitou 32 GB

Nové modely budou těžit ze 16Gb paměťových čipů osazených po obou stranách modulu RAM, díky čemuž nabídnou celkovou kapacitu 32 GB pro jeden SO-DIMM slot s taktem až 2666 MHz. Dva moduly (64 GB) osazené ve dvou slotech notebooku přitom spotřebovávají méně než 4,6 W v aktivním režimu a při nečinnosti pouhých 1,4 W. Díky tomu je spotřeba energie snížena oproti stávajícím notebookům osazeným 16GB moduly o více než 25 %.

Slibné je také to, že Samsung nehodlá končit pouze u pamětí tohoto typu. 10nm DRAM s kapacitou čipu 16 Gb chce využít i u pamětí typu LPDDR4, GDDR5 a DDR4 (pro desktopy a servery). 

Zdroj: techPowerUpTagy: Samsung  DRAM  DDR4  RAM  operační paměti DDR4  10 nm  32 GB  SO-DIMM  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

4 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1.2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.