Cockpit je nový a dostupný smart home systém
autor: Mirek Kočí , publikováno 29.5.2018

Bezdrátový systém Cockpit umožňuje řídit domácnost z libovolného místa a s pomocí jednoduché aplikace ve smartphonu či tabletu.

Mezi hlavní benefity Cockpitu patří bezdrátové řešení a možnost rychlé instalace do hotové domácnosti bez nutnosti jakýchkoliv úprav a zásahů. Jednotlivé moduly Cockpit mezi sebou komunikují bezdrátově a systém se připojuje do stávající elektroinstalace. Komunikace probíhá v síti Z-Wave, která je vyvíjena přímo pro účely smart home technologií a je šifrována. Pro Z-Wave jsou po celém světě vyhrazeny frekvence (EU - 868.42 MHz) a proto není rušena ostatními běžnými bezdrátovými sítěmi (LTE, WiFi apod.).

Systém poskytuje i zabezpečení domova proti vnějším vlivům. Po narušení objektu spustí Cockpit světelný i zvukový alarm a okamžitě informuje majitele o místě vstupu cizí osoby. Spustí také kameru ke kontrole objektu, což umožňuje, aby majitel situaci vyhodnotil a případně zvolil další kroky. Odpadají tak automatické placené výjezdy bezpečnostních agentur i měsíční paušál alarmu. Záznamy kamery lze zhlédnout i zpětně.

Cockpit je nový a dostupný smart home systém

 

V případě havárie vody v bytě/domu detekuje Cockpit díky funkci „water leakage“ únik vody a automaticky zavře hlavní uzávěr. Zabrání tak případnému vyplavení domácností. Cockpit se stará i o bezpečnost domácnosti a jejích obyvatel. Umožňuje kontrolu a ovládání spotřebičů na dálku, dále pak kontrolu uzavření oken, dveří a vrat. Systém se také popostará o inteligentní zavlažování zahrady.

Cockpit je kompatibilní s řadou technologií a zařízení IoT (Internet of Things). Aplikace je zdarma pro platformu iOS i Android. Instalace systému Cockpit do bytové jednotky distributor nabízí již od 19 900 Kč.Tagy: Cockpit  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
30.5.2018 09:06:35   195.39.6.xxx 60
To fakt myslite vazne? Za 20k ovladac zasuvek, termostau a svetel? Cenove dostupny... boze

To video je naprosto desne, o hlasech ani nemluvim, prijde mi to jak projekt ze stredni skoly.
Tyhle systemy jsou uz uplne nekde jinde, hlavne funguji automatizovane. K cemu je mi zavirani oken a stahovani zaluzii, kdyz system neni nijak propojen s meteostanici, pripadne senzory v byte. Je to jen prodlouzeny dalkovy ovladac.
PC tunning jak vysity. Misto TZ to opet hodime do novinek.

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

4 čtenáři navrhli autorovi prémii: 2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.