Google možná připravuje Chromebook s multičipem Kaby Lake G
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 23.5.2018

Chromebooky jsou rozporuplná zařízení, která primárně měla sloužit jako levná alternativa k notebookům s OS Windows pouze k prohlížení webu, čtení e-mailů a základní práci. Trochu překvapivé jsou tedy nedávné kroky některých výrobců jako je Acer, kteří do zařízení tohoto typu dodávají čím dál výkonnější hardware. O to překvapivější je také zařízení Googlu označené jako Kidd.

Toto připravované zařízení, jehož označení se nedávno objevilo ve kódu aktualizace operačního systému Chromium OS (vycházejícího z Chrome), by totiž podle všeho mělo nabídnout multičipové řešení Intel Kaby Lake G. To kombinuje výkonný čtyřjádrový procesor Kaby Lake G společně s grafickým čipem AMD Radeon Vega. Konkrétně může Google zvolit jeden z pěti procesorů a to Core i5-8305G, i7-8705G, i7-8706G, i7-8709G a i7-8809G.

Google možná připravuje Chromebook s multičipem Kaby Lake G

 Zatím není jasné, jaký model Google využije, nicméně nejspíše pude jeden ze 65W (TDP) čipů. K čemu ale celkem slušný dodatečný výkon zejména grafického čipu Vega Chromebooku bude? Nejnovější aktualizace Chrome OS přinesla podporu aplikací pro Linux, díky čemuž budou nyní uživatelé moci mimo jiné nainstalovat také službu Steam a potažmo i hry pro tuto platformu. Navíc bychom se měli s příštími aktualizacemi dočkat také akcelerace GPU, což by umožňovalo na Chrome OS hrát serióznější herní tituly ze Steamu. 

Google možná připravuje Chromebook s multičipem Kaby Lake G

Očekávat tedy v budoucnu lze výrazně větší množství výkonnějších Chromebooků na platformě Kaby Lake G, ale jistě také Raven Ridge od AMD.

Zdroj: 1, 2Tagy: Google  Chromebook  Intel  Kaby Lake G  Radeon  Vega  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

2 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.