Gigabyte představil svoji první řadu 2,5" SSD s označením UD Pro
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 14.5.2018

Gigabyte je značkou známou zejména na poli grafických karet a základních desek. Nyní se ale hodlá podívat také do oblasti SSD. Vydat se totiž chystá vlastní řadu SSD.

Mělo by jít o disky tradičního formátu 2,5" s rozhraním SATA III. Zajímavostí pak má být vestavěná DDR3L RAM sloužící jako vyrovnávací paměť, která urychluje čtení a zápis a zajišťuje maximální využití kapacity NAND flash čipů. Dalším plusem nových disků značky Gigabyte by měl být také fakt, že Gigabyte SSD na svých základních deskách pečlivě testoval a implementoval jejich podporu na celou řadu čipsetů svých desek. Disky se prý dočkaly také zátěžových testů při vysokých  teplotách a jiných extrémnějších podmínkách, kterými bez problémů prošly.

Gigabyte představil svoji první řadu 2,5\ Gigabyte představil svoji první řadu 2,5\

Jak už název napovídá, Gigabyte zde cílí spíše na profesionály, ale na své si přijdou i běžní uživatelé. Ostatně podívejme se na specifikace. Nová řada UD Pro nabídne prozatím pouze dvě kapacitní verze a to 256 GB a 512 GB. Obě verze využívají paměťové čipy BiCS3 3D NAND flash s typem buněk TLC od značky Toshiba. V obou případech by měla sekvenční přenosová rychlost při čtení dosáhnout až na 530 MB/s a při zápisu až na 500 MB/s. Hodnoty IOPS dosahují až na 80 000 v případě 512GB verze a až na 70 000 IOPS u 256GB. 

Gigabyte představil svoji první řadu 2,5\

Gigabyte na nová SSD poskytuje 3letou záruku, nebo garanci až 200TBW přepsání. Jejich ceny ale bohužel zatím neznáme.

Zdroj: 1, 2, 3Tagy: Gigabyte  GB  UD Pro  SSD  disk  3D NAND flash  TLC  2  5"  SATA III  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

5 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.