Asus Prime H310T: jedna z mála "tenkých" mini-ITX základní desek s čipsetem Intel 300
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 11.5.2018

Společnost Asus hodlá zahájit prodej jedné z mála tenkých základních desek formátu mini-ITX pro kompaktní SFF systémy na platformě Intel 300.

Tato malá základní deska s netradičním zeleným PCB najde své uplatnění v miniaturních skříních formátu SFF, jako jsou třeba modely série Akasa Euler. Čipset H310 a patice desky umožní instalaci procesorů 8. generace Coffee Lake. Omezením je napájení desky pomocí 2pinové 12V vstupu na zadním panelu a 3+1fázová napájecí kaskáda.

Asus Prime H310T: jedna z mála \

Socket procesoru je propojen se dvěma sloty SO-DIMM pro paměti DDR4 s kapacitou až 32 GB. Může jít o paměti do frekvence 2666 MHz v dvoukanálové konfiguraci. Pro disky je připraven vysokorychlostní slot M.2 pro SSD formát M.2-2280 a dva konektory SATA III. Jediným rozšiřujícím slotem je M.2 slot pro WLAN kartu. 

Asus Prime H310T: jedna z mála \

Mimo standardních grafických výstupů zadního panelu HDMI a DisplayPort má deska také LVDS výstup využitelný třeba při stavbě AiO PC. Další konektory zadního panelu zahrnují čtveřici USB 3.1 1. generace, 2kanálové audio a gigabitový ethernetový port. Cena desky by se měla pohybovat zhruba okolo 2 200 Kč. 

Asus Prime H310T: jedna z mála \

Zdroj: FanlessTechTagy: Asus  Prime H310T  základní deska  Intel  H310  mini-ITX  Coffee Lake  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

5 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.