Známe datum dalšího ročníku festivalu virtuální a rozšířené reality Czech VR Fest
autor: Mirek Kočí , publikováno 2.5.2018

Letošní mezinárodního festivalu Czech VR Fest 2018 ukáže, kam se scéna virtuální a rozšířené reality během uplynulého roku posunula a jedním z hlavních témat bude byznys ve virtuální realitě.

Na výstavě si budou moci návštěvníci vyzkoušet VR a AR aplikace a hardware pro byznys, vzdělávání, průmysl, lékařství, umění i zábavu. K vyzkoušení bude například pohyblivý VR simulátor vozu Škoda VisionE nebo nejnovější VR brýle na trhu. V rámci výstavy proběhne také první veřejné představení virtuálního AR modelu Prahy z projektu Smart Prague. Mezi vystavovateli budou Cleverlance, Škoda Auto, PresentiGo, Hyperbolic Magnetism, Pocket Virtuality, Virtual Medicine, Operátor ICT, AdvertVision, Playstation a řada dalších.

Fanoušci zábavy ve VR si přijdou na své během finále 2. ročníku mistrovství České republiky v hraní VR her Czech VR League a budou se moc zúčastnit festivalového turnaje v fenomenální české rytmické VR hře Beat Saber, která v posledních týdnech dobývá svět a už nyní je jasné, že významnou měrou ovlivní trh s virtuální realitou.

Známe datum dalšího ročníku festivalu virtuální a rozšířené reality Czech VR Fest

Konference, na které vystoupí více než 70 mezinárodních řečníků, bude rovnoměrně rozdělená na byznysovou a na vývojářskou část s workshopy, které proběhnou v nově vybudované laboratoři virtuální reality, kde se budou vyučovat např. základy tvorby vlastních shaderů pro různé vizuální efekty ve VR či pokročilý motion capturing pro 3D modely.

Loňský ročník festivalu navštívilo přes 5 000 lidí, letos se očekává stejný zájem. Letošní festival se uskuteční 10. až 12. května v prostorách Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky v pražských Dejvicích.Tagy: Czech VR Fest  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

7 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 3.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.