Do obchodů dorazily nové bezdrátové mesh extendery NETGEAR
autor: Mirek Kočí , publikováno 26.4.2018

Do prodeje míří nová kategorie bezdrátových mesh extenderů řady Nighthawk. Novinky umožňují upgradovat stávající domácí WiFi připojení na pokročilý WiFi systém, který nabídne rychlejší připojení a širší pokrytí bez nutnosti měnit stávající router či ISP modem router.

Stěžejní výhodou nového bezdrátového mesh extenderu Nighthawk X6S (EX8000) je třípásmová WiFi technologie FastLane3, která využívá vyhrazený bezdrátový kanál sloužící pro vzájemnou komunikaci mezi extenderem a routerem. Tato technologie společně s MU-MIMO, SmartConnect a Smart Roaming by měla poskytovat spolehlivé připojení s kombinovanou rychlostí až 3 Gb/s (1 733 + 866 + 400 Mb/s) bez ohledu na počet připojených zařízení. Pokrytí celé domácnosti v rozsahu až 232 metrů čtverečních zajišťuje šest výkonných interních antén.

Nighthawk X6S je vybaven také čtveřicí gigabitových ethernetových portů s funkcí auto-sensing a jedním USB 2.0 portem (ReadySHARE USB), jež umožňují kabelové připojení libovolného zařízení, jako je Smart TV či herní konzole.

Do obchodů dorazily nové bezdrátové mesh extendery NETGEAR

Druhou novinkou je kompaktní Nighthawk X4S (EX7500), který je – stejně jako předchozí model – vybaven kombinací technologií FastLane3, MU-MIMO, SmartConnect a Smart Roaming. Zařízení poskytuje vysoce kvalitní bezdrátové připojení s maximální kombinovanou rychlostí až 2,2 Gb/s (866 + 866 + 400 Mb/s) a širokým pokrytím celé domácnosti.

Oba mesh extendery Nighthawk lze přitom snadno a rychle instalovat prostřednictvím webového rozhraní. Součástí zařízení je také tlačítko Push `N’ Connect využívající WPS1. O bezpečnost extenderů se stará WPA/WPA2–PSK a WEP.

Cena a dostupnost

Nighthawk X4S a Nighthawk X6S jsou v prodeji a doporučené koncové ceny 3 750 korun s DPH, respektive za 5 000 korun s DPH.Tagy: Nighthawk  Nighthawk X6S  X6S  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

4 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1.2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.