Philips vydá 43" monitor s MVA panelem, 4K, certifikací HDR 1000 a Active Sync
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 23.4.2018

Společnost Philips je přeborníkem v oblasti zobrazovacích zařízení, o čemž přesvědčila třeba novou sérií OLED televizorů. Vyjma televizorů se ale soustředí také na trh s monitory pro osobní počítače.

Právě na vynikající kvalitu obrazu a maximální zážitek ze sledování monitoru se zaměří nový model Momentum 436M6VBPAB, jenž nabídne 43" displej typu MVA. Tento obrovský monitor je netradiční nejen svojí úhlopříčkou, ale také nabízenými technologiemi. Vhodný je třeba jako náhrada za televizor pro herní konzole, nebo pro sledování filmů ve vysokém rozlišení. Vyjma velké úhlopříčky totiž nabídne také 4K UHD rozlišení.

Philips vydá 43\

Navíc se jedná o jedno z mála zařízení certifikovaných pro HDR 1000. Při přehrávání obsahu s HDR může jas displeje dosahovat až na 1000 nitů. Typický jas se ale může vyšplhat také na 720 nitů. Nechybí pak ani podpora synchronizace snímkové frekvence Active Sync, která má zajistit uživatelům vysokou plynulost obrazu. Obnovovací frekvence je ale bohužel stále limitována na 60 Hz, ale typická doba odezvy (GtG) by neměla přesáhnout 4 ms. Chybět nemají ani technologie pro šetrnost k očím, mezi něž se řadí LowBlue Mode redukující modrou složku světla.

Philips vydá 43\

Vzhledem k rozměrům není možné displej výrazně otáčet ani naklánět, což je patrné i z robustní široké nohy. Můžeme tedy pouze měnit náklon displeje v rozsahu od -5 do 10 stupňů. Další zajímavostí je technologie automaticky přizpůsobeného nasvícení oblasti pod a za displejem Ambiglow. Solidní má displej také zobrazovací schopnosti. Umí totiž zobrazit až 97,6 % barevného prostoru DCI-P3 a nabídne 10bitové barvy (8 bitů + FRC). 

Philips vydá 43\

Mezi vstupy se objeví moderní rozhraní HDMI 2.0, DisplayPort 1.2 a mini DisplayPort společně USB typu C s DP módem. Cenu monitoru zatím výrobce neodtajnil, ale jistě nebude nijak nízká vzhledem k parametrům. Očekávat ho můžeme v blízké budoucnosti. 

Zdroj: techPowerUpTagy: Philips  Momentum  436M6VBPAB  montior  LCD  MVA  4K  UHD  HDR 1000  43"  Active Sync  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
23.4.2018 17:33:27   217.112.164.xxx 20
799 euro in Europa

https://tech.everyeye.it/articoli/first-look-philips-momentum-436m6vbpab-monitor-gaming-4k-hdr-43-pollici-38443.html

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

8 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 4Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.