Nejlepší mladí programátoři se utkají na Pražačce
autor: Mirek Kočí , publikováno 18.4.2018

Soutěž Mladý programátor 2018 vyvrcholí posledním, celostátním kolem ve dnech 11. až 13. května v Praze na Základní škole Pražačka na Praze 3. Nejšikovnější programátoři z řad dětí a mládeže z celé České republiky se zde v jedno až tří členných týmech utkají v napínavém finále soutěže v programování s Baltíkem. Akce je určena pro žáky obou stupňů základních škol, ale i pro studenty z víceletých gymnázií, středních škol i dětí z organizací pracujících s dětmi.

Soutěž, zařazená na Seznamu přehlídek Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, se koná už sedmým rokem. Nad letošním ročníkem se patronátu ujal Libor Stach, herec z Městského divadla v Mladé Boleslavi, známý například ze seriálu Ordinace v Růžové zahradě. Účastníci soutěže budou řešit celkem tři úlohy, spočívající ve zpracování tří různých programů.

Hlavní programovací klání připadá na sobotu 12. května 2018. Pro účastníky je zároveň připraven bohatý doprovodný program v podobě návštěvy Památníku na Vítkově nebo prohlídka řízení tramvajového provozu v centrálním dispečinku. Lákavá exkurze je do FN Nemocnice Motol, kde pro rozvoz zdravotnického i jiného materiálu využívají „chytré“ robotické vozíky.

Více informací o soutěži naleznete na webové stránce zde

Nejlepší mladí programátoři se utkají na PražačceTagy: Mladý programátor  soutěž  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

2 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.