Ceny paměťových čipů NAND flash stále klesají. Změna by měla přijít až v druhé polovině roku
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 16.4.2018

Určitě jste zaznamenali, že se v poslední době výrazně snížily ceny SSD. Příčinou poklesu ceny je přebytek paměťových čipů NAND flash na trhu.

Tento přebytek sice není nijak výrazný, ale výroba NAND flash je velký byznys, do něhož řada výrobců investuje nemalé prostředky. Stále rostoucí poptávka je totiž hlavně po paměťových čipech pro smartphony. Ta také ovlivňuje zavádění nových výrobních procesů a technologií, což má vliv hlavně na zvyšování kapacity a příznivější cenu i pro výrobce SSD. Pokud tedy zvažujete upgrade vašeho stolního počítače, nebo notebooku, nastal ten pravý čas na nákup rychlejšího disku typu SSD. 

Ceny paměťových čipů NAND flash stále klesají. Změna by měla přijít až v druhé polovině roku

Očekává se totiž, že ceny budou nadále klesat až do konce druhého čtvrtletí roku. Mírný obrat by pak měl nastat v druhé polovině roku. Výrobci nicméně mohou umělým snižováním výkonu (využitím parametricky horších čipů) udržet ceny na rozumné hladině mnohem déle. Vzhledem k vysokým cenám grafik, ale i operačních pamětí se nyní vyplatí upgradovat právě pomocí SSD, které má výrazný vliv na celkovo rychlost chodu. 

Zdroj: 1, 2Tagy: NAND flash  paměťový čip  SSD  cena  přebytek  výroba  TLC  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
17.4.2018 21:40:54   188.167.255.xxx 05
Ak bude rast predaj smartfónov tak sa cena udrží .Ak tento rok nebude rastový tak pamäte hore nepôjdu !! Pre mňa je prijateľná cena 100euro za 1TB a 50 euro za 500GB

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

12 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 6Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.