MSI Cubi N 8 GL: mini PC osazené SoC Intel Gemini Lake
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 11.4.2018

Firma MSI uvede brzy do prodeje nový produkt své série miniaturních počítačů Cubi. Tentokrát se jedná o jednoduché, cenově dostupné zařízení osazené SoC z rodiny Gemini Lake od Intelu.

Konkrétně se dočkáme dvou variant lišících se využitým procesorem. V prvním levnějším provedení můžeme volit méně výkonné SoC Celeron J4005 nabízející dvě jádra, takt 2,0 až 2,7 GHz a 4MB cache. V druhém pak výkonnější Pentium Silver J5005 se čtyřmi jádry a takty od 1,5 do 2,8 GHz, stejným cache i TDP pouhých 10 wattů. 

MSI Cubi N 8 GL: mini PC osazené SoC Intel Gemini Lake

Procesorům může v maximu sekundovat pouze 8 GB operačních pamětí DDR4 v jednom slotu SO-DIMM. Pro úložiště je určen jeden slot pro disky s M.2-2280 formátem (SATA III i PCIe 2.0 x2), nebo 2,5" pozice s rozhraním SATA III. Mezi zajímavou výbavu dále patří také WLAN karta Intel Dual Band Wireless-AC 9461 poskytující standard 802.11ac (přenos. rychlost až 433 Mb/s) a Bluetooth 5.0. 

MSI Cubi N 8 GL: mini PC osazené SoC Intel Gemini Lake

Mezi fyzickou konektivitou najdeme například čtveřici portů USB 3.0, grafické výstupy D-Sub (VGA) a HDMI a gigabitový ethernetový port. Cenovku novinek bohužel zatím neznáme. Mohla by ale začínat zhruba na 5 000 Kč. 

Zdroj: techPowerUpTagy: MSI  Cubi  N 8 GL  mini-PC  Intel  Gemini Lake  Pentium Silver  Celeron  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

4 čtenáři navrhli autorovi prémii: 2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.