Zotac představil mini PC série ZBOX Q s grafikami Nvidia Quadro
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 9.4.2018

Společnost Zotac rozšiřuje svoji řadu miniaturních počítačů ZBOX. Nová série označená jako ZBOX Q nabídne hned několika modelů, jejichž společným jmenovatelem je využití grafických karet architektury Pascal od Nvidia.

 Jedná se o první takto kompaktní desktopové pracovní stanice, v nichž je umístěná grafika Nvidia Quadro. Na výběr by navíc mělo být hned z několika konfigurací s grafickými kartami od Quadro P1000, přes P3000 až po model P5000. Ta by měla zhruba parametricky odpovídat herní dekstopové GTX 1080. Vzhledem k rozměrům ale nejspíše půjde o omezenou, mobilní verzi čipů Quadro a nedostaneme tak plných 2560 CUDA jader, ale "pouze" 2048 CUDA.

Zotac představil mini PC série ZBOX Q s grafikami Nvidia Quadro

U všech modelů této série budeme mít dále na výběr z procesorů Intel Core i5, nebo Core i7. Procesoru může sekundovat až 32 GB pamětí DDR4 a součástí kompaktní skříně je slot M.2 pro SSD a jedna 2,5" pozice pro SSD či HDD. Dočkáme se také moderních technologií připojení, jako je dvojice gigabitových ethernetových portů, Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 4.2, tří portů USB 3.0, nebo čtveřice grafických výstupů HDMI 2.0.

Všechny modely jsou poskládané do kompaktní šasi o rozměrech 184,6 × 184,6 × 71,5 mm s možností instalace na zeď, nebo na monitor pomocí systému VESA. Cenu jednotlivých strojů ale zatím neznáme.

Zdroj: techPowerUpTagy: Zotac  ZBOX Q  mini-PC  desktop  barebone  Nvidia  Quadro  Intel  Core i7  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

5 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 2.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.