Mobilnímu telefonu je 45 let
autor: Mirek Kočí , publikováno 5.4.2018

Mobilní telefony tento týden oslavují své 45. narozeniny. V úterý 3. dubna 1973 představila společnost Motorola světu nejen první mobilní telefon DynaTAC 8300, ale také způsob, jakým přenosné mobily fungují. Loni byl stejný model zvolen britským televizním pořadem The Gatget Show za největší vynález všech dob.

„Když jsem poprvé držel v rukou prototyp, měl jsem pocit, že před sebou vidím budoucnost,“ řekl Martin Cooper, technik ze společnosti Motorola a autor mobilní revoluce.

Díky svému netradičnímu přístupu Cooper úspěšně přitáhnul pozornost všech tehdejších novinářů. První mobilní telefon totiž místo v zasedací místnosti představil během procházky uprostřed Manhattanu. Aniž by tušil, zda bude jeho zařízení fungovat, vytočil telefonní číslo svého hlavního konkurenta Joela Engela ze společnosti AT&T.

 Mobilnímu telefonu je 45 let

Později Martin Cooper popsal, že Joel naprosto ztratil řeč, když v telefonu uslyšel: „Joeli, právě ti volám ze skutečného přenosného mobilního telefonu.“ Ticho na druhé straně linky bylo potvrzením obrovského úspěchu a zároveň významu vynálezu, se kterým Motorola změnila svět.

O 45 let později Motorola patří i nadále mezi výrobce chytrých mobilních zařízení. Napříkad v roce 2016 představila koncept modulárních smartphonů řady Moto Z, ke kterým snadno připnete přídavné moduly jako například projektor, reproduktor, Insta Printer a mnoho dalších.

Zdroj: TZTagy: Motorola  telefon  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

11 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 4.7Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.