Asus představil 21,5" entry-level herní monitor VP228QG
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 3.4.2018

Asus rozšířil svoji nabídku herních monitorů o nový model VP228QG, který by se měl pochlubit především "přijatelnou cenovkou".

Monitor nabídne 21,5" úhlopříčku displeje s panelem typu TN, který nabídne nativní rozlišení Full HD, neboli 1920 × 1080 pixelů. Vzhledem k využitému panelu se můžeme těšit na dobu odezvy GtG pouhá 1 ms. Už tak sympatický ale není údaj o obnovovací frekvenci, která dosahuje pouze na 75 Hz. 

Mimoto je plusem podpora technologie AMD FreeSync pro synchronizaci snímkové frekvence s grafickou kartou. Dále pak technologie flicker-free redukující blikání LED podsvícení. Jas dosahuje v maximu na 250 cd/m2 a pozorovací úhly jsou 170 a 160 stupňů. Chybět by neměly také nástroje zaměřující se na hráče.

Asus představil 21,5\

Sada nástrojů Asus GamePlus zahrnuje třeba OSD zaměřovač, počítadlo fps a předvolby pro konkrétní herní žánry. Mezi vstupy najdeme jak digitální DisplayPort 1.2a a HDMI 1.4a, tak postarší analogový VGA (D-Sub). 

Asus zatím nezveřejnil cenovku, ale měla by se snad pohybovat někde od 5 000 do 6 000 Kč, což není zrovna málo vzhledem k nepříliš oslnivým parametrům. Ty totiž vyjma podpory FreeSync a hráčských nastavení získáme u běžných monitorů s cenou už někde okolo 3 000 Kč.

Zdroj: techPowerUpTagy: Asus  VP228QG  monitor  LCD  21  5"  TN  Full HD  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

6 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 1.4Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.