Xiaomi se pochlubilo svým prvním herním notebookem značky Mi
autor: Ondřej Štěpánek , publikováno 28.3.2018

Čínský technologický gigant Xiaomi expanduje a stále rozšiřuje svoje portfolio produktů. Nyní to vypadá, že se kromě telefonů a ultrabooků zaměří také na trh s herními notebooky. Při příležitosti představení chytrého telefonu Mi Mix 2S se totiž rozhodlo odhalit také svůj vůbec první herní notebook.

Herní notebook bude mít také označení Mi a bude orientovaný hlavně na hráče. Volí ale mnohem decentnější vzhled než většina konkurence, díky čemuž působí spíše jako byznys notebook. Komponenty jsou totiž poskládané do elegantního šasi z broušeného hliníku o tloušťce pouhých 20,9 mm. Zajímavostí je také RGB podsvícení ve čtyř zónách na různých částech těla notebooku. 

Xiaomi se pochlubilo svým prvním herním notebookem značky Mi

Co do parametrů nabídne 15,6" displej s rozlišením Full HD a schopností zobrazit 72 % barevného gamutu NTSC a obehnaný je 9,9 mm rámečkem. Bytelné tělo dále ukrývá RGB podsvícenou klávesnici bez numerického bloku, ale s pěti programovatelnými klávesami. Klávesy jsou také pokryte anti-ghosting technologií 30-key rollover. Součástí jsou také 3W stereo reproduktory s certifikací Hi-Res Audio a Dolby Atmos. 

Xiaomi se pochlubilo svým prvním herním notebookem značky Mi

Konektivita notebooku bude kromě bezdrátových technologií Wi-Fi a Bluetooth zahrnovat čtyři porty USB 3.0 a dva porty USB typu C společně s grafickým výstupem HDMI a 3,5mm audio konektorem se sluchátkovým zesilovačem. Pro chlazení Xiaomi zvolilo vlastní návrh kombinující 3+2 heatpipe se čtyřmi výdechy pro dva ventilátory. Pořádné chlazení je nutné vzhledem k vnitřní výbavě. Mozkem zařízení je totiž procesor Intel Core i7-7700HQ.

Xiaomi se pochlubilo svým prvním herním notebookem značky Mi

Na výběr budeme mít dvě konfigurace. První levnější a slabší s cenovkou okolo 960 dolarů (19 700 Kč bez DPH) nabídne 8 GB RAM, 128GB SSD v kombinaci s 1TB HDD a grafickou kartou GeForce GTX 1050 Ti. Vyšší varianta pak bude osazená 16 GB operačních pamětí, 256GB NVMe SSD s 1TB HDD a grafikou GeForce GTX 1060. Zde se cenovka vyšplhá na 1 440 dolarů (29 600 Kč bez daně).

Xiaomi se pochlubilo svým prvním herním notebookem značky Mi

První herní notebook značky Xiaomi by se měl dostat do prodeje na domácím trhu v Číně už 13. dubna. Kdy a zda vůbec bude zahájena celosvětová distribuce, zatím není jasné. 

Zdroj: 1, 2Tagy: Xiaomi  Mi  notebook  herní  15  6"  Intel  Core i7  Kaby Lake  GeForce  GTX 1050 Ti  GTX 1060  
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
29.3.2018 10:43:50   37.188.177.xxx 11
Ta GTX1060 bude jiste neplnohodnotna Max-Q.

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

2 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.